Դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, շուրջ 700 հազար դոլարին համարժեք դրամ
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Իշխան Վաչիկի Սաղաթելյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 5 անշարժ գույք.
• 5 տրանսպորտային միջոց.
• 3 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
• 264 միլիոն 516 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 2 միլիոն 914 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

Антикоррупционный суд принял в производство очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление Генеральной прокуратуры по делам о конфискации имущества незаконного происхождения представило в суд требование конфисковать в пользу Республики Армения у депутата Национального собрания Армении Ишхана Вачиковича Сагателяна и связанных с ним лиц:
-
5 объектов недвижимости;
5 транспортных средств;
участие в 3 юридических лицах;
264 миллиона 516 тысяч драмов в качестве остатка незаконных денежных средств;
2 миллиона 914 тысяч драмов, которые не обосновываются законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.