Այսօր համացանցում տեղեկություն տարածվեց, որ Երևանի թիվ 82 դպրոցում 13-ամյա տղան հարվածել և վայր է գցել իր համադասարանցուն, այնուհետև ընկած ժամանակ հարվածել որովայնի շրջանում։
Առողջապահության նախարարությունից հրաժարվեցին MediaHub-ին հայտնել, թե ինչպես է աշակերտի վիճակը՝ նշելով, որ անձնական դեպքերով որևէ տեղեկություն չեն կարող տրամադրել։
ՀՀ ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղարի տեղակալ Էրիկ Աստվածատրյանը, սակայն, MediaHub-ի հետ զրույցում ասաց․ «Տուժած երեխան արդեն տանն է, լուրջ վնասվածքներ չունի, սա երեխայական միջադեպ է եղել»։
Նշենք, որ վերջին շրջանում նմանատիպ միջադեպերի թիվը կտրուկ աճել է։ Երեկ էլ նման միջադեպի մասին հայտնեցինք, երբ Ծովազարդում դասընկերը կոտրել էր համադասարանցու քիթը։

Сегодня в сети распространилась информация о том, что в ереванской школе №82 13-летний мальчик ударил и повалил своего одноклассника, а затем нанес ему удары в область живота, когда тот лежал.
В Министерстве здравоохранения отказались сообщить MediaHub о состоянии ученика, отметив, что не могут предоставлять информацию по частным случаям.
Однако заместитель пресс-секретаря МВД РА Эрик Аствацатрян в беседе с MediaHub сообщил: «Пострадавший ребенок уже дома, серьезных травм у него нет, это был детский инцидент».
Отметим, что в последнее время количество подобных инцидентов резко возросло. Вчера мы также сообщали о похожем случае, когда в Цовазарде ученик сломал нос однокласснику.