Միջազգային Տարածաշրջան
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Օնջու Քեչելին հայտարարություն է տարածել օրերս Սիրիայում արտգործնախարարների մամուլի ասուլիսի ժամանակ տեղի ունեցածի վերաբերյալ, գրել է ErmeniHaber-ը։
Նա նշել է, որ Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի և Սիրիայի արտգործնախարար Ասադ Հասան Շեյբանիի համատեղ մամուլի ասուլիսի ավարտին տեխնիկական խոտան է եղել և սիրիական կողմը ներողություն է խնդրել թուրքական կողմից ստեղծված իրավիճակի համար։
Քեչելին նշել է, որ մինչ Ֆիդանը պատասխանում էր Գազայում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ հարցին, թարգմանչի ձայնը չի լսվել և հասել լսարանին, ու այդ խնդրի պատճառով նիստը նախագահող սիրիացի պաշտոնյան վաղաժամ ավարտել է հանդիպումը՝ կարծելով, թե Ֆիդանն ավարտել է իր խոսքը։

Сирия извинилась перед турецкой стороной
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Турции Онджу Кечели распространил заявление относительно произошедшего на днях в Сирии во время пресс-конференции министров иностранных дел, пишет ErmeniHaber.
Он отметил, что в завершение совместной пресс-конференции министра иностранных дел Турции Хакана Фидана и министра иностранных дел Сирии Асада Хасана Шейбани произошел технический сбой, и сирийская сторона принесла извинения турецкой стороне за создавшуюся ситуацию.
Кечели отметил, что пока Фидан отвечал на вопрос относительно событий в Газе, голос переводчика не был слышен аудитории, и из-за этой проблемы председательствующий на заседании сирийский чиновник преждевременно завершил встречу, полагая, что Фидан закончил свою речь.