Քաղաքականություն Սոցիալական ոլորտ MediaHub TV ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆ ԻՐԱՎԱԿԱՆ ԿԱՐԵՎՈՐ ԼՈւՐԵՐ
Կնոջ խոսքով` թաղապետարանի աշխատակիցները բռնություն են գործադրել այն բանից հետո, երբ ինքը պահանջել է իր աշխատավարձը։
Երևան քաղաքի բնակչուհի Աիդա Մխիթարյանն այսօր իր բողոքի ձայնը բարձրացնելու համար Կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա էր իրականացնում՝ ներկայացելով իր խնդիրը։
Ի՞նչ է պատահել, ինչո՞ւ են աշխատակցի հետ այդպես վարվել. MediaHub-ը փորձեց պարզել՝ կապ հաստատելով Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Գաբրիելյանի հետ, ով փորձեց մեզ վստահեցնել, թե Աիդա Մխիթարյանը սանմաքրման աշխատակից է, ով այդքան էլ «պատշաճ վարք չի դրսևորել»։
«Դեպքը տեղի է ունեցել փետրվարի 23-ին, այն ունի նախապատմություն։ Այդ կնոջ մասով մենք բավականին շատ բողոքներ ենք ստացել բնակիչներից, նաև ինքներս ենք արձանագրել էդ բողոքները, նույն իր աշխատանքի վայրում բնակիչների ներկայությամբ ալկոհոլ օգտագործելու հետ կապված։ Նաև եղել է դեպք, երբ երեխա է ծեծել ինքը»,- ասաց մեր զրուցակիցը։
Գաբրիելյանի խոսքով՝ աշխատակիցը բավականին հաճախ է բացակայել աշխատանքից։
«Տեսանյութում էլ երևում է, որ ինքը գալիս է հենց աշխատանքային քննարկման ժամանակ, հայհոյում է, մեր աշխատակիցներից մեկն էլ պատասխան հայհոյում է, հետո մեր աշխատակիցներն առանց ծեծի, իրեն ուղղակի դուրս են հրավիրում, տենց, ոնց որ, երևի, հրմշտոց տեսքով էլի»,- հավելեց վարչական շրջանի ղեկավարը։
Ճշտող հարցին, թե կնոջը հայհոյած և դուրս հրավիրած աշխատակիցների նկատմամբ ի՞նչ պատիժ է սահմանվել, Գաբրիելյանը նշեց՝ դեպքը տեղի է ունեցել փետրվար ամսին, աշխատակիցները բանավոր նկատողություն են ստացել, ինչպես նաև պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, որ այլևս նման դեպք չկրկնվի։

Потасовка в администрации Шенгавита: кто несет ответственность?
Сегодня в прессе появилась информация о том, что в администрации административного района Шенгавит оскорбили и избили одну из сотрудниц.
По словам женщины, сотрудники администрации применили к ней насилие после того, как она потребовала свою зарплату.
Жительница Еревана Аида Мхитарян сегодня провела акцию протеста у здания Правительства, чтобы озвучить свою проблему.
Что же произошло и почему с сотрудницей так поступили? MediaHub попытался выяснить подробности, связавшись с руководителем административного района Шенгавит Тиграном Габриеляном. Он заверил нас, что Аида Мхитарян является сотрудницей службы санитарной очистки, которая вела себя «не совсем подобающим образом».
«Инцидент произошел 23 февраля, и у него есть предыстория. В отношении этой женщины мы получили довольно много жалоб от жителей. Мы и сами фиксировали нарушения, связанные с употреблением ею алкоголя на рабочем месте в присутствии жителей. Также был случай, когда она избила ребенка», — сообщил наш собеседник.
По словам Габриеляна, сотрудница довольно часто отсутствовала на работе.
«На видео также видно, что она приходит прямо во время рабочего обсуждения, матерится, один из наших сотрудников материт её в ответ, а затем наши сотрудники без избиений просто выставляют её вон — ну, в виде потасовки, скажем так», — добавил глава административного района.
На уточняющий вопрос о том, какое наказание понесли сотрудники, оскорбившие женщину и выставившие её из здания, Габриелян отметил, что инцидент произошел в феврале, сотрудники получили устное замечание, а также была достигнута договоренность, что подобное больше не повторится.