Գորիսում երեկ տեղի ունեցած զինված միջադեպով պայմանավորված հարուցված քրգործի շրջանակներում այս պահին դեռևս ձերբակալված չկա։ Այս մասին MediaHub-ը տեղեկացավ ՔԿ-ից։
Հիշեցնենք՝ երեկ հայտնել էինք, որ զինված միջադեպ է տեղի ունեցել Գորիսում: Վեճի ընթացքում նռնակ է պայթել, որի հետևանքով սպանվել է Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի վարորդը և վարորդի հեռավոր բարեկամը, ում հետ էլ եղել է վեճը, ինչպես նաև՝ արցախցի մի երիտասարդ վիրավորվել է։
Ըստ տեղեկությունների, ողբերգական միջադեպը կենցաղային պատճառ ունի, իսկ Առուշանյանն այս թեմայի հետ կապ չունի:

На данный момент в рамках уголовного дела, возбужденного по факту произошедшего вчера в Горисе вооруженного инцидента, задержанных пока нет. Об этом MediaHub узнал в Следственном комитете.
Напомним, вчера мы сообщали, что в Горисе произошел вооруженный инцидент. В ходе спора взорвалась граната, в результате чего были убиты водитель мэра Гориса Аруша Арушаняна и дальний родственник водителя, с которым и произошел спор, также был ранен молодой человек из Арцаха.
Согласно информации, трагический инцидент произошел на бытовой почве, а Арушанян не имеет отношения к этой теме.