Այս տարվա առաջին արևի խավարումը տեղի կունենա մարտի 29-ին. ի՞նչ է կարևոր իմանալ
Այս տարվա առաջին արևի խավարումը տեղի կունենա մարտի 29-ին: Սա կլինի Արեգակի մասնակի խավարում Ձկների կենդանակերպի նշանում:
Լուսինը կծածկի Արեգակի 94%-ը։ Երևույթի ընդհանուր տևողությունը կկազմի 3 ժամ 52 րոպե 50 վայրկյան։
Մասնակի խավարումը տեսանելի կլինի Արևմտյան և Հյուսիսային Եվրոպայում, Արևելյան Եվրոպայում, Հյուսիսային Ամերիկայի հյուսիս-արևելքում, հյուսիսարևմտյան Աֆրիկայում, Ատլանտյան օվկիանոսի հյուսիսում, Գրենլանդիայում և Հյուսիսային Արկտիկայի այն հատվածում, որը նայում է հյուսիս-արևմտյան Եվրոպային և Ատլանտյան օվկիանոսին:
Մարտի 29-ին արևի խավարումը փակում է «խավարման միջանցքը», որը սկսվել է մարտի 14-ին լուսնի խավարմամբ: Խավարման միջանցքը երկու խավարումների (արևի և լուսնի) միջև ընկած ժամանակահատվածն է: Գիտնականները դա համարում են սովորական աստղագիտական ​​երեւույթ, որը չի ազդում մարդու կյանքի վրա։ Բայց աստղագուշակները դրան հատուկ նշանակություն են տալիս՝ կապելով այն կարմայական իրադարձությունների հետ։
Հարմար պահ է նաև ձեր նպատակների ու ցանկությունների խորը մտորումների և վերլուծության համար։ Այս ընթացքում պետք է ավարտին հասցնել հին նախագծերը և այն ամենը, ինչը օգուտ չի բերում։ Պետք է ազատվել այն ամենից, ինչը խանգարում է առաջ գնալ։
Ինչպե՞ս վարվել խավարման ժամանակ
Խորհուրդ չի տրվում խավարմանը նայել։ Այս ընթացքում ավելի լավ է մնալ տանը, փակել վարագույրները, ձեռնպահ մնալ ուտելիք կամ ջուր խմելուց։ Խավարումից հետո ցանկալի է ցնցուղ ընդունել կամ գոնե դեմքը լվանալ։
Եթե ​​որոշել եք դիտարկել այս երկնային երևույթը, փորձեք պաշտպանել ինքներդ ձեզ՝ օգտագործեք հատուկ պաշտպանիչ ակնոցներ կամ ֆիլտրեր աստղադիտակների համար։ Երբեք մի նայեք Արևին անզեն աչքով կամ սովորական արևային ակնոցներով, դա կարող է վնասել ձեր տեսողությունը:
Ինչ կարելի է և չի կարելի անել Խավարման ժամանակ.
Հարմար չէ պլանավորման և լուրջ ձեռնարկումների համար։ Այս ընթացքում անհրաժեշտ է մաքրում իրականացնել և ազատվել վատ սովորություններից։ Խիստ խորհուրդ է տրվում անցկացնել տան աուդիտ՝ ազատվելով ավելորդ բաներից:
Զբաղվեք ինքնազարգացմամբ. օրագիր պահեք, սովորեք նոր հմտություններ:
Ուշադիր եղեք ձեր առողջությանը՝ մարզվեք, ճիշտ սնվեք, բժշկական հետազոտություններ անցեք։
Շատ ձեռնտու է զբաղվել հոգևոր պրակտիկայով՝ մեդիտացիա, աղոթք, հոգևոր գրքեր կարդալ։
Աշխատեք իմպուլսիվ որոշումներ չընդունել հատկապես ֆինանսական ոլորտում, նոր նախագծեր չսկսել, կոնֆլիկտների մեջ չմտնել։