Կենդանակերպի այս նշանները միշտ ավելին են վերցնում, քան տալիս են հարաբերություններում
Եթե հարաբերությունները բարոյապես առողջ լինեն, հնարավոր կլինի պահպանել հավասարակշռություն, որում ոչ ոք իրեն վիրավորված չի զգում, բայց եթե մի կողմ թեքություն լինի, ինչ-որ մեկն անպայման կզգա նրանց բացասականությունն ու թունավորությունը։ Աստղաբան Լյուդմիլա Բուլգակովան նշել է Կենդանակերպի այն նշանները, որոնք միշտ ավելին են վերցնում, քան տալիս են հարաբերություններում:
Կույս
Կույսերը վստահ են, որ բոլորն իրենց ինչ-որ բանով են պարտական։ Նրանք պատրաստակամորեն ընդունում են «առաջարկները», անկախ նրանից, թե ինչ ձևով են նրանք ընդունում, բայց երբեք նրանց մտքով չի անցնում, որ իրենց ստացածի դիմաց լավ կլինի դրա դիմաց ինչ-որ բան տալ, այս դեպքում նրանք կկարողանան պահպանել հավասարակշռությունը, որը երջանիկ հարաբերությունների հիմքն է:
Երկվորյակներ
Գրեթե անհնար է Երկվորյակներին ֆիքսել մեկ վիճակում. այսօր նրանք պատրաստ են զուգընկերոջը տալ ամեն ինչ, իսկ վաղը հետ են պահանջում, նույնիսկ հավելյալ ինչ-որ բան ստանալ։ Արդյունքում նրանք դեռ կարողանում են հաճոյանալ իրենց՝ փոխարենը ստանալով ավելին, քան տվել են։
Ձկներ
Ձկները, չնայած ուրիշների հանդեպ ունեցած իրենց սիրուն, այնուամենայնիվ անում են ամեն ինչ, որպեսզի իրենց սիրեն գոնե մի փոքր ավելի, քան ուրիշներին: Նրանք հաճույք են ստանում պաշտվելու զգացումից, և դրան հասնելու համար ամեն կերպ շահարկում են իրենց սիրելիներին՝ դա պախարակելի չհամարելով։