Հայաստանը ներկայացնող խառը մենամարտերի (MMA) մարտիկ, UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման 2-րդ համար Արման Ծառուկյանը UFC 326 մրցաշարին ներկայացել է ձեռնաշղթաներով։ Նա ցուցադրաբար ընդգծել է այդ փաստը՝ ոտքի կանգնելով դահլիճի իր տեղում։
Ամենայն հավանականությամբ, այս ժեստով Ծառուկյանը յուրօրինակ ուղերձ է հղել Դանա Ուայթին և փաստացի զղջացել իր վերջին արարքների համար, որոնց պատճառով, ըստ շրջանառվող լուրերի, զրկվել էր տիտղոսային մենամարտի հնարավորությունից։ Խոսքը, մասնավորապես, Դեն Հուկերին գլխով հարվածելու և Իսլամ Մախաչևի դեմ մենամարտից վնասվածքի պատճառով չմասնակցելու մասին է։
Նշենք, որ խառը մենամարտերում Ծառուկյանի ակտիվում գրանցված է 23 հաղթանակ և 3 պարտություն։ Իր վերջին մենամարտում, որը կայացել էր նոյեմբերի 22-ին, նա խեղդող հնարքով պարտության էր մատնել նույն Դեն Հուկերին։
Հիշեցնենք նաև, որ UFC 326 մրցաշարի գլխավոր իրադարձությունը BMF տիտղոսի համար մենամարտն էր, որտեղ միմյանց դեմ դուրս եկան Չարլզ Օլիվեյրան և Մաքս Հոլոուեյը։ Հինգ ռաունդ տևած պայքարում մրցավարների միաձայն որոշմամբ (50-45, 50-45, 50-45) հաղթանակ տարավ Օլիվեյրան։

Боец смешанных единоборств Арман Царукян, представляющий Армению и занимающий вторую строчку рейтинга легкого веса UFC, посетил турнир UFC 326 в наручниках. Он демонстративно подчеркнул этот факт, поднявшись со своего места в зале перед камерами.
Скорее всего, этим жестом Царукян направил своеобразное послание Дане Уайту. По сообщениям прессы, этот поступок может быть связан с его предыдущими действиями, которые, по слухам, повлияли на возможность проведения титульного поединка. В частности, упоминаются инциденты, приведшие к дисциплинарным вопросам, а также отмена боя против Ислама Махачева по медицинским показаниям.
На данный момент в активе Армана Царукяна 23 победы и 3 поражения. В своем последнем поединке, который состоялся 22 ноября, он одержал победу над Дэном Хукером, применив удушающий прием.
Главным событием турнира UFC 326 стал бой за титул BMF между Чарльзом Оливейрой и Максом Холлоуэем. По итогам пяти раундов победу единогласным решением судей (50-45, 50-45, 50-45) одержал Оливейра.