ՔՊ-ում խոր կասկածներ ունեն․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է  ․ ՔՊ աշխատակազմից նախընտրական ցուցակի թեկնածուներին ասվել է, որ կուսակցության կենտրոնական գրասենյակ ներկայացնեն պատգամավորության թեկնածության համար պահանջվող համապատասխան փաստաթղթերը, որպեսզի փաթեթները սկսեն կազմել՝ ԿԸՀ դիմելու համար։
Մեզ ասացին, որ 100-րդ հորիզոնականից ներքեւ գտնվողներից շատերը կամուկացի մեջ են՝ դիմե՞լ, թե՞ չդիմել։ Բանն այն է, որ ՔՊ-ում խոր կասկածներ ունեն, որ կարող են հունիսյան ընտրություններին մեծամասնություն ստանալ եւ հավակնել պատգամավորական մանդատի, ուստի մտածում են՝ արժե՞ ընդգրկվել ցուցակում։
Ընդ որում, խոսքը գործող որոշ պատգամավորների մասին է, որոնց մտերիմները համոզում են՝ շառից-փորձանքից հեռու լինելու համար թղթերն ու դիմումը ներկայացնել, որ Փաշինյանը հիմա էլ իրենց նկատմամբ հետապնդումներ չսկսի։

В «Гражданском договоре» есть глубокие сомнения — «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет: Кандидатам в предвыборный список из аппарата «Гражданского договора» было сказано представить в центральный офис партии соответствующие документы, необходимые для выдвижения кандидатуры в депутаты, чтобы начать формирование пакетов для обращения в ЦИК.
Нам сообщили, что многие из тех, кто находится ниже 100-й позиции, пребывают в нерешительности: подавать или не подавать? Дело в том, что в «Гражданском договоре» есть глубокие сомнения в том, что на июньских выборах они смогут получить большинство и претендовать на депутатский мандат, поэтому раздумывают, стоит ли включаться в список.
При этом речь идет о некоторых действующих депутатах, чьи близкие убеждают их представить документы и заявление, чтобы быть «подальше от беды» и чтобы Пашинян уже сейчас не начал преследования в их отношении.