«Փաստ» օրաթերթը գրում է.
Նիկոլ Փաշինյանն ու 50 քպականներն այս օրերին ներկուսակցական քարոզարշավով են զբաղված։ Մինչ տարածաշրջանը եռում է, Փաշինյանն ու իր թիմը զբաղված են «պեռաշկի» և «կուկուռուզ» ուտելով, հընթացս էլ հանդիպումների բեմադրություններ կազմակերպելով։
ՔՊ-ում իրականում ամեն ինչ այնքան էլ անամպ չէ, ինչպես փորձում են ներկայացնել։ «Փաստի» տեղեկություններով, ԱԱԾ-ն Փաշինյանին է փոխանցել վերջին հարցման արդյունքները, ըստ որոնց, ՔՊ-ն անհուսալիորեն պարտվում է բոլոր ճակատներում։ Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, թեպետ ՔՊ-ի վարկանիշը 14 տոկոս են գնահատում, բայց հիմնական ընդդիմադիր ուժերը աստիճանաբար լուրջ թափ են հավաքել, և արդեն շաբաթներ անց Փաշինյանի գլխավորած կուսակցությունը նույնիսկ հարցումներով առաջատարը չի լինի։ Այդ հարցումների թեման քննարկվել է նաև «ուրախ ավտոբուսում», որով ՔՊ ընտրական ցուցակի ամենաբարձր ձայներ ստացած 50 անձինք շրջագայում են տարբեր մարզերով։
Մեր ունեցած տեղեկություններով, սեփական վարկանիշը բարձրացնելու այլ տարբերակ չգտնելով՝ Փաշինյանը գրեթե բոլոր նախարարներին հանձնարարել է պոպուլիստական նոր առաջարկներ մշակել՝ հանրությանը ներկայացնելու համար։ Հենց իր ծննդավայր Իջևանում, օրինակ՝ նա հայտարարել է, թե կառավարությունը յուրաքանչյուր տարի գնաճի չափով թոշակները բարձրացնելու որոշում կընդունի։ «Ես որոշում եմ կայացրել։ 2027 կամ 2028 թվականից, դա կորոշենք... քանի որ մենք եկել, թոշակների առումով հասել ենք սպառողական զամբյուղին, հիմա, որպեսզի հետ չգնանք, մենք ամեն տարի առնվազն գնաճի չափով կավելացնենք թոշակը»,- ասել է Փաշինյանը։ Ֆինանսների նախարարությունը, ի դեպ, դեմ է եղել թոշակների ինդեքսավորման որոշմանը, բայց Փաշինյանը հանգստացրել է նախարարին, թե ընտրություններ են դիմացը, հարկավոր է շահել թոշակառուների սիրտը։
Մյուս նախարարություններն էլ հրահանգ են ստացել տարբեր «նախաձեռնություններ» սկսել, դրանք ընտրություններից առաջ թմբկահարել։

Газета «Паст» пишет: Никол Пашинян и 50 членов ГД в эти дни заняты внутрипартийной предвыборной кампанией. Пока регион кипит, Пашинян и его команда заняты поеданием «перашки» и «кукурузы», попутно организуя постановочные встречи.
В ГД на самом деле всё не так безоблачно, как пытаются представить. По сведениям «Паст», СНБ передала Пашиняну результаты последнего опроса, согласно которым ГД безнадежно проигрывает по всем фронтам. По словам нашего источника, хотя рейтинг ГД оценивают в 14%, основные оппозиционные силы постепенно набрали серьезные обороты, и уже через несколько недель партия во главе с Пашиняном не будет лидером даже в опросах. Тема этих опросов обсуждалась и в «веселом автобусе», на котором 50 человек, получивших наибольшее количество голосов в избирательном списке ГД, разъезжают по разным областям.
По имеющейся у нас информации, не найдя другого способа поднять собственный рейтинг, Пашинян поручил почти всем министрам разработать новые популистские предложения для представления общественности. Например, в Иджеване, на своей родине, он заявил, что правительство примет решение ежегодно повышать пенсии на размер инфляции. «Я принял решение. С 2027 или 2028 года, это мы решим... так как по пенсиям мы уже достигли уровня потребительской корзины, теперь, чтобы не откатываться назад, мы каждый год будем увеличивать пенсию как минимум на размер инфляции», — сказал Пашинян. Министерство финансов, кстати, было против решения об индексации пенсий, но Пашинян успокоил министра, заявив, что впереди выборы и нужно завоевать сердца пенсионеров.
Другие министерства также получили приказ запустить различные «инициативы» и трубить о них перед выборами.