«Ցրվենա Զվեզդայի» հարձակվող Մարկո Արնաուտովիչը, սերբական թիմում իր թիմակից Նաիր Թիկնիզյանի խնդրանքով, գնահատել է վերջինիս խաղը։
— Ի՞նչ կարծիք ունես իմ մասին:
«Կարծում եմ՝ դու շատ-շատ լավ տղա ես, մեծ սիրտ ունես: Դու խենթ ես՝ լավ իմաստով, և դա ինձ դուր է գալիս: Դու պրոֆեսիոնալ ես, որն ուզում է մեծ ֆուտբոլիստ դառնալ: Եթե խոսենք ֆուտբոլի մասին, ապա դու շատ լավ որակներ ունես, հիանալի ես կատարում մեծ ծավալի աշխատանք: Դու շատ արագ ես, ունես անհավանական ձախ ոտք: Աջը, կարծում եմ, դեռ կարող ենք մի փոքր էլ զարգացնել: Ինձ դուր է գալիս այն, ինչ տեսնում եմ քո մեջ, բայց ես ուզում եմ, որ դու անես հաջորդ քայլը, որը քեզ համար շատ կարևոր կլինի»,- ասել է Արնաուտովիչը Nobel-ի յութուբյան ալիքում հրապարակված տեսանյութում:
Ընթացիկ մրցաշրջանում Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպանը սերբական ակումբի կազմում մասնակցել է 25 հանդիպման՝ կատարելով 2 գոլային փոխանցում։

Бывший нападающий «Интера» Арнаутович высказался о Наире Тикнизяне
Нападающий «Црвены Звезды» Марко Арнаутович по просьбе своего партнера по сербской команде Наира Тикнизяна оценил его игру.
— Что ты обо мне думаешь?
«Я думаю, что ты очень-очень хороший парень, у тебя большое сердце. Ты сумасшедший в хорошем смысле слова, и мне это нравится. Ты профессионал, который хочет стать великим футболистом. Если говорить о футболе, то у тебя очень хорошие качества, ты выполняешь огромный объем работы. Ты очень быстрый, у тебя невероятная левая нога. Правую, думаю, мы еще можем немного развить. Мне нравится то, что я в тебе вижу, но я хочу, чтобы ты сделал следующий шаг, который будет очень важен для тебя», — сказал Арнаутович в видео, опубликованном на YouTube-канале Nobel.
В текущем сезоне защитник национальной сборной Армении провел за сербский клуб 25 матчей, в которых отметился 2 голевыми передачами.