Չինաստանը, Ուկրաինան, Ռուսաստանը շեղում են Սուրբ Ծննդյան հարցերից․ Թրամփը բողոքել է
Սուրբ Ծննդյան միջոցառման ժամանակ Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չի կարող մեծ ուշադրություն դարձնել Սուրբ Ծննդյան հարցերին, քանի որ պետք է անդրադառնա Ռուսաստանին, Ուկրաինային և Չինաստանին վերաբերող հարցերին։ Միջոցառումը հեռարձակվել է Սպիտակ տան կողմից։
«Մենք պետք է վերադառնանք Չինաստանին, Ռուսաստանին, Ուկրաինաին։ Մենք պետք է վերադառնանք այլ բաների։ Բայց մենք կարող ենք դա անել ամբողջ օրը»,- ասել է Թրամփը։
Ֆլորիդայի իր Մար-ա-Լագո կալվածքում Թրամփը հեռախոսով պատասխանել է երեխաների հարցերին, որոնք զանգահարել են Հյուսիսային Ամերիկայի Ավիատիեզերական պաշտպանության հրամանատարություն (NORAD)՝ Սանտա Կլաուսի մասին հարցնելու համար։
Առաջին տիկին Մելանյա Թրամփը նույնպես մասնակցել է երեխաների հետ զրույցին՝ նստած Սուրբ Ծննդյան եղևնու կողքին՝ աթոռի վրա, պատասխանելով զանգերին առանձին հեռախոսով։

Досуг Международные новости
Во время рождественского мероприятия президент Соединенных Штатов Дональд Трамп заявил, что не может уделять много внимания рождественским вопросам, так как должен обращаться к темам, касающимся России, Украины и Китая. Мероприятие транслировалось Белым домом.
«Мы должны вернуться к Китаю, России, Украине. Мы должны обратиться к другим вещам. Но мы можем делать это весь день», — сказал Трамп.
В своем поместье Мар-а-Лаго во Флориде Трамп по телефону отвечал на вопросы детей, которые звонили в Командование воздушно-космической обороны Северной Америки (NORAD), чтобы спросить о Санта-Клаусе.
Первая леди Мелания Трамп также участвовала в беседе с детьми, сидя на стуле рядом с рождественской елью и отвечая на звонки по отдельному телефону.