Թրամփը վստահ է, որ Իրանը ցանկանում է գործարք կնքել ԱՄՆ-ի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ վստահ է Իրանի կառավարության՝ Վաշինգտոնի հետ գործարք կնքելու ցանկության մեջ։
«Ես կարող եմ մեկ բան ասել՝ նրանք ցանկանում են գործարք կնքել»,-ասել է Թրամփը՝ Օվալաձև աշխատասենյակում գործադիր հրամանագրեր ստորագրելիս։
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին դեկտեմբերին Ճապոնիայի «Կիոտո» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարեց, որ Իրանը պատրաստ է վերսկսել միջուկային բանակցությունները ԱՄՆ-ի հետ, բայց միայն այն պայմանով, որ երկխոսությունը լինի «ազնիվ և փոխշահավետ» և չսահմանափակվի միակողմանի պահանջներով։

Президент США Дональд Трамп в пятницу заявил, что уверен в желании иранского правительства заключить сделку с Вашингтоном.
«Я могу сказать одно — они хотят заключить сделку», — сказал Трамп во время подписания исполнительных указов в Овальном кабинете.
Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи в декабрьском интервью японскому информационному агентству «Киодо» заявил, что Иран готов возобновить ядерные переговоры с США, но только при условии, что диалог будет «честным и взаимовыгодным» и не будет ограничиваться односторонними требованиями.