Պուտինի և Զելենսկու միջև հսկայական ատելություն կա․ Դոնալդ Թրամփ
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու միջև հսկայական ատելություն կա, ասել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Նկատի ունեմ՝ դա ցավալի է, և ավելի երկար տևեց, քան մենք կարծում էինք։ Ես իրականում զանգահարեցի նախագահ Պուտինին, և նա համաձայնվեց չհարձակվել Կիեւի վրա»,- ասել է Թրամփը։
«Նրանք նույն սառն ալիքն ունեն, ինչ մենք։ Գուցե մի փոքր այլ, քանի որ այն բավականին հեռու է, բայց մոտավորապես նույնն է։ Եվ Ուկրաինան շատ ցուրտ երկիր է։ Այնտեղ շատ ավելի ցուրտ է, քան այստեղ։ Ասում են, որ միջին հաշվով ավելի ցուրտ է, քան Կանադայում, կամ նույնիսկ ավելի ցուրտ։ Եվ բացի այդ, նրանք շատ ուժեղ ցուրտ ունեն։ Եվ ես նրան հարցրի, թե կարո՞ղ է մեկ շաբաթով դադարեցնել կրակոցները, որպեսզի հրթիռներ չարձակի Կիեւի կամ որևէ այլ քաղաքների վրա, և նա համաձայնվեց դա անել։ Այնպես որ, դա ինչ-որ բան է»,- հավելել է ԱՄՆ նախագահը։

Между Путиным и Зеленским существует огромная ненависть - Дональд Трамп
Между президентами России и Украины Владимиром Путиным и Владимиром Зеленским существует огромная ненависть, сказал президент США Дональд Трамп.
«Я имею в виду — это печально, и это длилось дольше, чем мы думали. Я на самом деле позвонил президенту Путину, и он согласился не нападать на Киев», — сказал Трамп.
«У них та же холодная волна, что и у нас. Может, немного другая, поскольку это довольно далеко, но примерно то же самое. И Украина — очень холодная страна. Там намного холоднее, чем здесь. Говорят, что в среднем холоднее, чем в Канаде, или даже еще холоднее. И кроме того, у них очень сильные холода. И я спросил его, может ли он на неделю прекратить стрельбу, чтобы не запускать ракеты по Киеву или каким-либо другим городам, и он согласился это сделать. Так что это уже что-то», — добавил президент США.