Այսօր հակահայ իշանությունն արձանագրեց ոչ թե խաղաղություն, այլ իրենց կողմից ավարտված հայաթափումը․ Մետաքսե Հակոբյան
Արցախի Հանրապետության ԱԺ պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․
«Ինձ այլևս չի ցավեցնում, հունից չի հանում , երբ նիկոլները Արցախի վերաբերյալ հերթական հայտարարությունով իրենց կատարած հանցանքի դրվագներից են բացահայտում։ Հունից չի հանում, քանզի հանուն Արցախի Հանրապետության լինելիության, հանուն Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ու բարգավաճման, կանգ չեմ առնելու։ Ես պիտի’ իմ տուն գնամ։
Նիկոլներից մեկն այսօր թրքահաճո հայտարարություն էր արել Արցախը կոչելով «ադրբեջանի հանրապետություն» և խոստովանել, որ այնտեղ մնացած հայերին ստիպել են թշնամի պետությունից թույլտվություն խնդրել։

Сегодня антиармянская власть констатировала не мир, а завершенную ими депортацию армян - Метаксе Акопян
Депутат НС Республики Арцах Метаксе Акопян пишет:
«Меня больше не ранит и не выводит из себя, когда николы в очередном заявлении об Арцахе раскрывают эпизоды совершенного ими преступления. Не выводит из себя, так как ради существования Республики Арцах, ради безопасности и процветания Республики Армения я не остановлюсь. Я должна пойти в свой дом.
Один из николов сегодня сделал угодное туркам заявление, назвав Арцах «азербайджанской республикой», и признался, что оставшихся там армян заставили просить разрешения у вражеского государства.